Scroll to top

Yaralı Bellek, Beklenen Adalet, Bitmemiş Hikayeler


lokman - 22 Ekim 2020 - 0 comments

Karantina TV’de canlı olarak yayınlanan DEMOKRASİ GÜNCESİ’nin konukları, 10 Ekim Ankara Katliamı Davası Avukat Komisyonu’ndan Avukat İlke Işık* ve “Zamansız Kabuk/Bitmemiş Hikâyeler” projesinden Mimar Pınar Kesim Aktaş**.

“Yaralı bellek, beklenen adalet ve bitmemiş hikayelerimizle 10 Ekim Katliamı” konulu Program 12 Ekim, Pazartesi 20:00’de Karantina TV’de yayınlandı.

Yapım ve yönetimini DİB Koordinasyonu üyesi, gazeteci Ayla Türksoy‘un üstlendiği programda, 10 Ekim Katliamı üzerinden dava süreci ve katliamlara karşı toplumsal duruş tartışıldı, katliamın gerçekleştiği Ankara Garı önünde yapılacak anıt/hafıza mekanı hakkında bilgi verildi.

Karantina TV canlı yayınlarına Facebook, Twitter ve Youtube’dan ulaşılabiliyor:
Facebook: https://www.facebook.com/karantinatv1
Twitter: https://twitter.com/karantinatv
Youtube: https://www.youtube.com/karantinatv1

* İlke Işık: Ankara Barosuna bağlı avukat. 10 Ekim Ankara Katliamı Davası Avukat Komisyonu üyesi. Bir çok kadına şiddet davalarının takipçisi ve savunmanı. Çeşitli dergi, gazete ve Internet sitelerinde makaleleri, röportajları yayınlanıyor.

**Pınar Kesim Aktaş: Mimar. “Zamansız Kabuk/Bitmemiş Hikâyeler” projesi üyesi. Projede, Ankara Barış Anıtı bir hafıza mekânı olarak tasarlanıyor. Mimarlık alanında katıldığı projelerde çeşitli ödüllere sahip.

Ayla Türksoy: Gazeteci, Yazar. DİB Koordinasyonu üyesi. Gazetecilik ve Felsefe Eğitimi gördü. Çeşitli gazete, dergi, internet haber sitelerinde ve TV kanallarında yapımcı, sunucu, editör, muhabir olarak çalıştı. Yayınlanmış kitapları bulunan Türksoy çeşitli gazete ve internet haber sitelerine haber, röportaj ve makale üretmeyi sürdürmekte.

Yayının kaydına şuradan ulaşabilirsiniz.

Related posts