Scroll to top
KOLEKTİF

Ailemizi yakından tanıyın.

caps. yer'e özgü çözümler üreten genç ve dinamik bir ekiptir.

Her ölçekte multidisipliner çalışmayı önemsiyoruz!

Çünkü çok sesliliğin gücüne inanıyoruz.

Takip Edin

HAKKIMIZDA

2015 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Teknopark çatısı altında kurulmuş genç, yenilikçi, dinamik bir tasarım ofisidir. Ofis çatısı altında; kentsel tasarım, mimari tasarım ve peyzaj tasarımının temel olduğu birçok farklı ölçekte ve bağlamda proje geliştirilmektedir. Ulusal ve uluslararası yarışmalar kapsamında ekip, 2010 yılından günümüze kadar 8 uluslararası olmak üzere 34 farklı ödül ile ödüllendirilmiştir.
Araştırmayı ve yenilikçi sürdürülebilir çözümler geliştirmeyi motto edinen tasarım ekibi, günümüz teknolojisi sayesinde kullanıcılar ile zenginleşen datalardan yararlanır ve bunu mekân tasarımında önemli bir parametre olarak kullanır. Proje kapsamında zengin içerikli, gerçekçi ve sürdürülebilir mekânsal çözümler üretir.
Kente dair düşünen, fikir üreten, fikrin tasarıma ve uygulamaya geçiş süreçlerini ince detaylar ile planlayan bir tasarım anlayışı benimseyen caps. genç ve dinamik bir ekip yapısına sahiptir. Multi-disipliner ekip yapısı ile farklı ölçeklerde geniş bir alan yelpazesinde projeler geliştirir. Kente dair bir fikir ve söz ile başlayan tasarım süreci, alt ölçekte kent mobilyası tasarımına kadar devam eder, böylece bütünü yakalayan detaylı bir üretim süreci ile proje geliştirilir.

showreel'ımızı izleyin.

Bir ülkenin dönüşümü aileden, bir ailenin dönüşümü de çocuktan başlar. Bir çocuk ailesini dönüştürebilir dolayısıyla yeni bir jenerasyon ülkesini değiştirip, geliştirebilir. Bu bağlamda Meles Akademi’nin odak noktasında çocuk vardır.

— Pınar KESİM AKTAŞ

KURUCU ORTAK

Peyzaj, kapsayıcı yaşam alanı olarak düşünüldüğünde; herkesin eşit koşullarda içinde yer alacağı düzlemlerin tasarımı, birbirleri ile etkileşim ara yüzlerinin planlanması, ekolojik kaygı ile üretimin yapıldığı, erişilebilir fiziksel bir çevrenin oluşması ve devamlılığının sağlanmasının amaç edindiği bir üretim anlayışını benimser. Bu görüş ile profesyonel iş deneyimini bir araya getiren caps. başta peyzaj mimarlığı ve kentsel tasarım olmak üzere tasarımın dokunduğu her alanda çalışmalar yapar, kent üzerine düşünür ve tasarlar. 

8 tanesi uluslararası olmak üzere toplamda 30’un üzerinde ödülün sahibi olan caps. kurucularından M.Cemil Aktaş, 2018 yılında TMMOB Peyzaj Mimarları Odası tarafından Turgay Ateş Genç Peyzaj Mimarı ödülü ile Türkiye’de yılın en iyi genç peyzaj mimarı seçilmiştir. 2019 yılında IFLA Europe tarafından Avrupa’nın en başarılı genç peyzaj mimarı Ödülleri’ni fikir ve uygulama dalında kazanmış, 2020 yılında ise 40 Under 40 Architects ödülü ile Avrupa’nın 40 yaş altı en başarılı mimarları arasına giren ilk Türk peyzaj mimarı olmuştur.

Yüksek motivasyonla geleceği tasarlıyoruz.

İnovatif Takım

Pınar KESİM AKTAŞ

MİMAR, KURUCU ORTAK

Mehmet Cemil AKTAŞ

PEYZAJ MİMARI, KURUCU ORTAK

Ayça BEL

MİMAR

Barış KALYONCUOĞLU

PEYZAJ MİMARI, KENTSEL TASARIMCI

Batuhan KUMRU

MİMAR

Bedia AKAR

MİMAR

Bedirhan ÖDER

MİMAR

Burak BAŞ

PEYZAJ MİMARI

Cansu KOÇDEMİR

MİMAR

Dilara TUNCER

PEYZAJ MİMARI

Dilek IŞIK

PEYZAJ TEKNİKERİ

Ecem SEVİN KESKİN

PEYZAJ MİMARI

Elif ÖZENÇ

DESTEK PERSONELİ

Gülşen AYLA OLGUN

PEYZAJ MİMARI

Hilay ERKİN

MİMAR

Nursel ATEŞ

PEYZAJ MİMARI

Özgenur MALDAR

PEYZAJ MİMARI

Şeyma KAHRAMAN

PEYZAJ MİMARI

Tuğçe Dilan ÖZDEMİR

MİMAR

Tuğçe Melodi DUMAN

PEYZAJ MİMARI

Yasir MAHDI

MEDYA UZMANI

Bomonti

MOTİVASYON UZMANI

Çalışma Arkadaşlarımız

Pelin SERBES, Sercan YILMAZ, Elif KAYA, Ekin ŞEKER, Nergis AŞAR, Mensure DURAK, Ozan Barış TORUN, Bilgehan KAYAALP, Hatice TAŞÇI, Pelin YAŞAR, Lokman TURUNÇ, Berk MİZANALİ, Rümeysa KONUK, Alperen ÇELİK, İrem ÇINAR, Kadriye YARDIMCI, Saliha RAVZA, Bengisu DOĞRU, Nagihan DAMGACI, Emre GÖKÇE, Ecem Sevin, Ezgi Umut TÜRKOĞLU,

İşbirliği

FYP, IVABOX, BEOFFICE, KAAT, HET PEYZAJ, KARDELEN PEYZAJ, İDEAARC, ÇOCUK MEKAN, 2x1 ARCHITECTS, ADDOFFICE, VİVA ARCHITECTS, INFRAPLAN, SLM MÜHENDİSLİK, AKY TASARIM, KOZCA PROJE

Özge UYSAL, Mustafa ARTAR, Hayriye EŞBAH TUNCAY, Füsun YILMAZ PHILLIPSON, Tony PHILLIPSON, Adnan KAPLAN, Ferit ÖZŞEN, Elif ATATEKİN, Büşra YAZAR HATİPOĞLU, Süleyman Can ÇİNKILIÇ, Dilek TOPÇU, Başak İNCEKARA, Pelin KESİM, Emir NOPARVAR, Sevgi GÖRMÜŞ CENGİZ, Serhat CENGİZ, Can SUCUOĞLU, Bilge KOBAŞ, Eda ÖZLEM, Tutku AYNALI, Selçuk AKSOY, Emir Çağrı ERTÜRK, Cemil Hamdi OKUMUŞ, Ezel Yağmur ÇEBİ OKUMUŞ, Erdem ÖZLÜ, Merve ERSOY MİRİCİ, Ahmet DEMİREL, Ali Şevket GÖLCÜKLÜ, Hüseyin Onur TEZCAN, Onur ŞENTÜRK, Maddy Burke VIGELAND, Thiffany RADA, Tuğba ÖZDEMİR

İşverenlerimiz

Amasra Belediyesi, Çerkezköy Belediyesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Cumhuriyet Halk Partisi, Çanakkale Alan Başkanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Edirne Vakıflar Genel Müdürlüğü, Elazığ Belediyesi, Erbaa Belediyesi, İnönü Üniversitesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi, Kepez Belediyesi, Losbates Municipalities, Lüleburgaz Belediyesi, Mersin Belediyesi, New York Governorship, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu Mimarlar Odası, Samsun Belediyesi, Tabriz Municipality, TİKA (Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı), TMMOB, DİSK, KESK, TTB, Veliko Tarnovo Municipality, ABMA İnşaat, ADD Design Studio, Akzirve Holding, Forev Yapı, FYP , İBEV, Kalyon İnşaat, KİPTAŞ, MNK Yapı, Müze Sergi İşleri, On Tasarım, Özyazıcı İnşaat, Pekerler Restorasyon, Şenkaya İnşaat, Şerbetçi Mimarlık